Archyvas
ES SIEKIA SUGRIEŽTINTI PREKYBOS SAUGUMO REIKALAVIMUS
2008-02-21  / EP nario prof. Aloyzo Sakalo biuras. Straipsnis parengtas pagal Justo Pankausko informacija./

Europos Parlamento nariai Strasbūre ruošiasi patvirtinti griežtas priemones, kovojant su klaidingu prekių žymėjimu Europoje.

Europos Parlamento balsavimas vasario 21 d., ketvirtadienį, įtvirtins galutinius teisinių sąlygų dėl laisvo prekių judėjimo 27 ES valstybėse elementus.

Socialistų grupės atstovė vidaus rinkai Evelyne Gebhardt pareiškė: „Naujas įstatymas sustiprins vidaus rinkos funkcionavimą ir vartotojai bus geriau apsaugoti bei informuoti apie potencialiai pavojingus produktus“.

Europos Parlamento Socialistų grupės nariai Christel Schaldemose, Barbara Weiler ir Mia de Vits, svarstantys kitos savaitės prekybos protokolus, bendrame pareiškime išdėstė: „Šie nauji reikalavimai bus naudingi smulkiam verslui, o vartotojams suteiks papildomą apsaugą. Vartotojai bus geriau informuoti apie prekės žymėjimo reikšmę. Mes norime apsaugoti vartotojus nuo nesąžiningų prekybininkų ir gamintojų klaidinimo. Bet mes palaikome tinkamo saugumo žymėjimo įvedimą visoms prekėms, parduotoms ES vidaus rinkoje. Norime išvengti praeitų metų scenarijaus su žaislais iš Kinijos. Pirmą kartą importuotojus ir platintojus bus galima patraukti baudžiamojon atsakomybėn už klaidingą prekės žymėjimą. Dėl to turės būti sugriežtinta ir rinkos kontrolė. Be to, muitinių bendradarbiavimas taip pat bus sustiprintas. Koordinavimas ir bendradarbiavimas tarp nacionalinių valdžių, atsakingų už rinkos priežiūrą, įskaitant muitinių valdžią, buvo sustiprintas taip, kad aptiktas bet koks nesaugus produktas galėtų būti išimtas iš visos vidaus rinkos“.