Archyvas
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl padėties Baltarusijoje
2008-02-22  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

        Europos Parlamento priimtoje rezoliucijoje apgailestaujama, kad žmogaus teisių ir demokratijos padėtis Baltarusijoje negerėja. Europarlamentarai ragina remti Baltarusijos pilietinę visuomenę ir supaprastinti vizų išdavimą šios šalies piliečiams.
         Europos Parlamentas apgailestauja, jog demokratijos padėtis Baltarusijoje „negerėja“ – nevyriausybinės organizacijos nuolat patiria politinį ir administracinį spaudimą, dažnai savavališkai sulaikomi pilietinės visuomenės nariai ir opozicijos aktyvistai, ribojama žodžio laisvė ir nepriklausoma žiniasklaida. Europarlamentarai pažymi, jog tai prieštarauja neseniai Baltarusijos vyriausybės išsakytam siekiui pagerinti santykius su ES.
         EP nariai ragina Baltarusijos valdžios institucijas įgyvendinti tarptautinius demokratinius standartus rengiantis rugsėjį numatytiems šalies parlamento rinkimams. EP tikisi, kad šalies opozicijos lyderiai artėjančiuose rinkimuose susivienys.
         Europarlamentarų nuomone, Baltarusijos demokratizacija spartėtų, jei šalies piliečiams būtų sudarytos sąlygos judėti ES valstybių teritorijose. Todėl jie ragina supaprastinti vizų išdavimą Baltarusijos piliečiams tvarką bei apsvarstyti galimybes panaikinti už jį renkamą mokestį. Savo ruožtu EP nariai smerkia Baltarusijos valdžios atsisakymą išduoti vizas Europos Parlamento ir valstybių parlamentų nariams.
         Europos Parlamentas taip pat ragina ES ir visą tarptautinę bendruomenę labiau remti Baltarusijos pilietinę visuomenę ir padidinti finansinę pagalbą nepriklausomai žiniasklaidai, nevyriausybinėms organizacijoms bei užsienyje studijuojantiems baltarusių studentams. Savo ruožtu EP nariai džiaugiasi ES parama Vilniuje įsikūrusiam Europos humanitariniam universitetui.

http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm