Archyvas
Emocijos Europos Parlamente
2008-02-25  / EP nario prof. Aloyzo Sakalo biuras. Straipsnis parengtas pagal Justo Pankausko informacija./

2008m. vasario 20d. Europos Parlamento nariai, kaip reta, atsistoję griausmingomis ovacijomis pasveikino Lisabonos sutarties patvirtinimą.

Balsavimas, per kurį 525 nariai pasisakė „už“, vyko po emocionalių sutarties šalininkų rytinių kalbų apie Europos karus ir praeities padalijimus.

Euroskeptikai, persirengę viščiukų kostiumais, nepavykusiame bandyme diskredituoti balsavimą, sukėlė panieką patys sau. Parlamento Prezidentas Hans – Gert Pöttering jiems ištarė: „Jei jūsų tėvai jus matytų, jiems būtų gėda“.

Diskusijų metu Socialistų grupės lyderis Martinas Schulzas paminėjo neramią Europos pastarojo šimtmečio istoriją – nuo carinės Rusijos ir Hitlerio su Stalinu iškilimo iki Šaltojo karo ir komunizmo žlugimo.

„Mums svarbu žvelgti į ateitį, - tarė jis. – Prieš šimtą metų pasaulį valdė kelios valstybės. Mes negalime toliau eiti šiuo keliu. Turime žengti į ateitį kaip visų europiečių sąjunga“.

„Nacionalizmas niekada nebuvo ateities sprendimas. Mums reikia žmonių susivienijimo. Tai yra ateitis“.

Ponas Corbettas, šiandien patvirtintos sutarties bendraautorius, pareiškė: „Kiekviena valdančioji partija ir beveik visos pagrindinės opozicijos partijos, išskyrus Britanijos konservatorius, parėmė šią sutartį“. Opozicija, anot jo, pasireiškė iš tolimosios dešinės ir ekstremaliosios kairės, kartu su keistu opoziciniu susivienijimu tarp Airijos Sinn Fein ir Britanijos konservatorių.

Atmesdamas protestuotojų pareiškimus, kad jie neturėjo galimybės gauti pilno sutarties teksto, ponas Corbettas pareiškė: „Bet kuris Parlamento narys, kuris teigia, kad negalėjo perskaityti šios sutarties, nedirba darbo, už kurį jam yra mokama“.

Ponas Corbettas tvirtina, kad dauguma viščiukų kostiumais apsirengusių protestuotojų nedalyvavo diskusijose. „Tai labai simboliška, - teigė jis. – Jie yra viščiukai, nes pabijojo dalyvauti debatuose“.