Archyvas
ES TURI ATLIKTI PAGRINDINĮ VAIDMENĮ, SPRENDŽIANT KOSOVO ATEITĮ
2008-02-26  / Europos Parlamento Socialistų grupės informacija

Europos Parlamento Socialistų grupė išreiškė nuomonę, kad ES turėtų atlikti pagrindinę rolę, sprendžiant būsimą Kosovo statusą.

Martinas Schulzas, Socialistų grupės lyderis, pareiškė: „Mes puikiai žinome, kad dabartinė politinė situacija Vakarų Balkanų regione yra nepaprastai sudėtinga ir mes suprantame, kad reikia didžiulės išminties ir supratimo tam, kad būtų priimti teisingi sprendimai dėl trapios taikos ir stabilumo regione išsaugojimo“.

Darnus Kosovo situacijos ir viso regiono sureguliavimas yra socialdemokratinis prioritetas, kaip pažymima praeitą savaitę vykusioje konferencijoje dėl Vakarų Balkanų, organizuotoje Europos Parlamento socialistų grupės Liublianoje.

Europos Parlamento Socialistų grupė visiškai pritaria Europos integracijos strategijai kokia buvo pasiūlyta Salonikų darbotvarkėje.

Serbijos Respublikos Prezidentui Borisui Tadičiui adresuotame laiške Martinas Schulzas rašo: „Mes tikime, kad izoliuota Serbija neturi ateities, todėl mes remiame jūsų pasirinktą Serbijos integracijos į Europos Sąjungą kelią, nes geresnės alternatyvos jūsų valstybei, regionui ir visam Europos kontinentui šiuo metu nėra. Tikimės, kad Serbijos žmonės ir politinė vadovybė toliau sieks europietiškos integracijos, nepriklausomai nuo jų nusivylimo ir pykčio dėl tikėtinos Kosovo raidos“.

Socialistų grupės lyderis teigė, kad bus nusiųsta aukščiausio lygio delegacija iš grupės Valdybos į Belgradą susitikti su Prezidentu B. Tadičiumi ir kitais Serbijos demokratinės partijos lyderiais aptarti tolesnių santykių tarp Serbijos ir Europos Sąjungos bei tarp Serbijos demokratinės partijos ir Europos Parlamento Socialistų grupės stiprinimo galimybes.

Europos Parlamento socialistų grupė įsitikinusi, kad būtinas visapusiškas europietiškas planas dėl stabilumo visame regione, ne tik Kosove, Vakarų Balkanų visiškos integracijos į ES kontekste, derinant su 2003 m. Salonikų darbotvarke.