Archyvas
Europos Parlamentas pritarė Inovacijų ir technologijos instituto steigimui
2008-03-11  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

               ES atsilieka nuo JAV pagal naujų technologijų diegimą, o tai daro įtaką lėtam Sąjungos ūkio augimui. Todėl numatoma įsteigti Europos inovacijų ir technologijų institutą (EITI), kuris ES lėšomis rems naujovių plėtrą.
               Europarlamentarų siūlymu instituto pavadinime įrašytas žodis „inovacijos“. Tuo pabrėžiamas vienas svarbiausių instituto tikslų – skatinti naujoves. Institutas turės dvigubą struktūrą: jo 18 asmenų valdyba parinks „žinių ir inovacijų bendruomenes“ (institutus, universitetus bei privačias struktūras), kurios vykdys EITI projektus. EP siūlymu šias bendruomenes galės sudaryti bent trys organizacijos, įsikūrusios bent dviejose ES šalyse. Bent viena jų turės būti aukštojo mokslo įstaiga ir bent viena – privati bendrovė.
                 EITI pats neteiks mokslo laipsnių ar diplomų – tai darys „žinių ir inovacijų bendruomenėse“ dalyvaujančios aukštosios mokyklos, kurios galės įteikti EITI ženklu pažymėtus laipsnius ar diplomus. Ateityje institutas taip pat administruos intelektinės nuosavybės teises.
                  Per pirmuosius šešerius veiklos metus EITI veiklai numatyta 2,4 mlrd. eurų. Iš jų 308,7 mln. eurų turės būti skirta iš ES biudžeto. Per artimiausius keturis mėnesius Europos Komisija turės sudaryti EITI valdybą, o ES Taryba tuomet nuspręs, kur bus jo būstinė. Tarp kandidatų – Budapeštas, Miunchenas, Viena ir Vroclavas.


http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm