Archyvas
SOCIALISTŲ PERGALĖS ISPANIJOJE IR PRANCŪZIJOJE
2008-03-14  / /EP nario prof. Aloyzo Sakalo biuras/

Europos konservatoriams praėjęs savaitgalis buvo nevykęs – socialistai išlaikė valdžią Ispanijoje ir pasiekė įtikinamų rezultatų vietiniuose rinkimuose Prancūzijoje.

Europos Socialistų partijos Prezidentas Poulas Nyrupas Rasmussenas pastebi, kad žmonės Ispanijoje bei Prancūzijoje nebepalaiko konservatorių. Rinkėjai taria “ne” socialinių išlaidų mažinimui, “ne” bendruomenės priešinimui su bendruomene, “ne” pasyviam konservatorių  atsakui į ekonomines krizes, “ne” nesaugumui ir baimei.

“Ispanijos žmonės pareiškė, kad jie pasitiki pažanga ir į priekį žvelgiančia vyriausybe, - teigia Poul Nyrup Rasmussenas. – Jie išsakė įtikinamą “ne” konservatorių baimės politikai. Tai yra gera žinia Ispanijai ir Europai. Esu tikras, kad antroji Zapatero vyriausybė tęs savo politiką ir sukurs daugiau darbo vietų ir geresnes gyvenimo galimybes visiems Ispanijos žmonėms bei sustiprins Ispanijos vaidmenį, formuojant Europos Sąjungos likimą. Ispanija gali būti geriausias mūsų naujos socialinės Europos vizijos pavyzdys. Laimėdamas antrą kadenciją, Zapatero tampa viena svarbiausių figūrų Europos politikoje”.

“Prancūzijoje Socialistų partija metė iššūkį tiems, kas ją įvardijo kaip mirusią partiją po praeitų metų Prezidento rinkimų, - pažymi Poulas Nyrupas Rasmussenas. – Socialistų partija gyva visuose Prancūzijos miestuose ir kaimeliuose ir valdo vietines institucijas ypatingai kompetentingai”.

“Prancūzijos žmonių nuomonė aiški – jie nori, kad Socialistų partija užtikrintų vietinių paslaugų teikimą šeimoms ir vaikams. Yra geresnis būdas nei tas kurį siūlo N. Sarkozy, - pareiškė Poulas Nyrupas Rasmussenas. – Solidarumo, sanglaudos, tinkamos socialinės ir švietimo politikos kelias.  Prancūzijos žmonės jį žino. Jie žino ir parodė tai per demokratiškus rinkimus, pareikšdami, kad Socialistų partija yra vienintelė galia, galinti išgelbėti situaciją“.

Europos Socialistų partijos  informacija