Archyvas
M. SCHULZAS PERSPĖJA ES LYDERIUS
2008-03-14  / EP nario prof. Aloyzo Sakalo biuras/

Socialistų grupės Europos Parlamente vadovas Martinas Schulzas paskelbė tris perspėjimus dėl politikos krypties šios savaitės ES viršūnių susitikime ir reikalauja didesnės socialinės ES piliečių apsaugos.

Diskusijose Strasbūre M. Schulzas aistringai gynė darbininkų teises. Jis apkaltino kompanijas, kurios bando didinti pelną, keisdamos produkciją visoje Europoje, griaunant visuomenės pasitikėjimą Europos Sąjunga.

Reikalaudamas pokyčių ES politikoje, M. Schulzas pareiškė, kad atlyginimų augimas nesutampa su kompanijų pelno augimu. Reikia daugiau socialinės gerovės, daugiau socialinės apsaugos. Jo reikalavimą kartojo ir kiti diskusijos dalyviai, taip pat Liuksemburgo viceprezidentas Robertas Goebbelsas ir Prancūzijos viceprezidentas Harlemas Désiras.

Martinas Schulzas teigia, jog nutrūko ryšys tarp ekonominio augimo ir socialinės apsaugos. Jeigu judėjimo laisvė reiškia socialinių pasiekimų mažinimą, tada ES yra naudinga kompanijoms, o ne darbininkams.

Jis taip pat pažymi, kad reikia didesnių investicijų įgūdžiams lavinti, švietimui, mokymams ir technologiniam progresui. Jeigu daugumai žmonių išsilavinimas priklauso nuo to, ar jų tėvai turi pakankamai pinigų, tada tai nėra socialinė politika. Būtinos vienodos galimybės visiems piliečiams Europos Sąjungoje, nepriklausomai nuo to, iš kur jie atvyko ar kokios kilmės jų šeima. Jeigu Europa siekia išlikti, mes turime panaudoti visą savo potencialą, ne tik kompanijų.

M. Schulzas taip pat išreiškė susirūpinimą, kad Prancūzijos Prezidento Nicolas Sarkozy Viduržemio jūros sąjungos įkūrimo pasiūlymas sukels nesantaiką, nebent jis būtų apibrėžtas kaip patobulintas Barselonos procesas ES institucijų ir politikos kontekste. „Jeigu Viduržemio jūros sąjunga suskaldys Europos Sąjungą, tai bus labai bloga žinia Prancūzijos pirmininkavimo Tarybai išvakarėse. Tai vestų Prancūzijos izoliacijos link, ko mes tikrai nenorime“.


Socialistų grupės Europos Parlamente informacija