Archyvas
Europos dešinieji nepritaria direktyvai dėl diskriminacijos
2008-04-09  / Socialistų grupės Europos Parlamente informacija

Europos Parlamento Socialinių reikalų komitete įvyko balsavimas už ES direktyvą dėl kovos prieš visų formų diskriminaciją. Direktyvai pritarta, nors dešiniojo sparno Europos Parlamento nariai jai  oponavimo.

Socialistų grupės atstovas socialinės politikos klausimais Stephenas Hughes teigia, kad ši direktyva  yra vienas pažangiausių įstatymų per pastaruosius penkerius metus, kuris pagerins daugelio ES piliečių gyvenimo kokybę. Žmonės laisvai keliauja po ES valstybes, todėl direktyva, draudžianti ES visų formų diskriminaciją, būtina. Tačiau šiai direktyvai kelia grėsmę dešiniųjų požiūris“.
 

Europos Parlamento narė iš Vengrijos Magda Kosane Kovaces, vedusi derybas socialistų vardu, pažymi, jog nuomonių apklausos rodo, kad daugelis piliečių mano, kad jų valstybės nepakankamai kovoja su diskriminacija. Kiekvienoje valstybėje pasitaiko atvejų, kai žmonės negali susirasti būsto, negauna sveikatos draudimo ar kitų paslaugų dėl savo odos spalvos, amžiaus ar seksualinės orientacijos. Todėl Europos Parlamentas turi raginti Europos Komisiją pradėti veikti, kad būtų kovojama su visų formų diskriminacija.