Archyvas
Europos Parlamentas patvirtino ataskaitą dėl neteisėtos žvejybos
2008-06-05  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

               Nelegali menkių žvejyba Baltijos jūroje ar tunų žvejyba Viduržemio jūroje, taip pat kita neteisėta žvejyba labai kenkia ES šalių ekonomikai.
             Siūloma sudaryti užsienio ir ES šalių laivų, kurie yra vykdę nelegalią žvejybą, sąrašą. Tokiems laivams būtų uždrausta įplaukti į ES uostus. Europarlamentarai siūlo reguliariai skelbti šį sąrašą ES oficialiajame leidinyje. Jie taip pat ragina įpareigoti atlikti išsamią patikrą visuose laivuose, kurių savininko bent vienas laivas įrašomas į minėtą sąrašą. EP nariai siūlo ES šalių subjektams uždrausti parduoti sąraše esantį laivą, taip pat drausti teikti subsidijas jo savininkui.
             Taip pat numatoma uždrausti importuoti nelegalios žvejybos metu pagautą žuvį į ES. Visą importuojamą žuvį turės lydėti „laimikio sertifikatas“, patvirtinantis jo teisėtumą. Jei kuri nors valstybė reguliariai nesilaikytų ES reikalavimų – iš jos bus išvis draudžiama importuoti žuvį į ES. Be to, numatoma sukurti ES įspėjimo apie nelegalią žvejybą sistemą.
              Taip pat norima ES mastu suvienodinti minimalias nuobaudas už nelegalią žvejybą. Administracinė nuobauda fiziniam asmeniui negalėtų būti mažesnė negu 300 tūkst. eurų, o juridiniam asmeniui – 500 tūkst. eurų.
               Nors dalis EP narių siūlė reglamentą taikyti tik ES nepriklausančių šalių laivams, europarlamentarai galiausiai pripažino, kad ES laivams reikėtų taikyti tokius pačius reikalavimus.
 
http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm