Archyvas
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl Gruzijos
2008-06-05  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

             Europos Parlamentas smerkia Rusijos veiksmus Abchazijoje ir reiškia paramą Gruzijos teritoriniam vientisumui. Europarlamentarai „reiškia gilų susirūpinimą dėl padėties Abchazijoje eskalavimo ir ragina visas šalis susilaikyti nuo veiksmų, galinčių dar labiau destabilizuoti padėtį“.
              Europos Parlamentas „reiškia griežtą nepritarimą Rusijos pareiškimui, kad ji užmegs oficialius santykius su separatistinėmis valdžios institucijomis Pietų Osetijoje ir Abchazijoje“.       EP nariai „dar kartą patvirtina savo visokeriopą paramą Gruzijos suverenitetui ir pritaria jos teritoriniam vientisumui“.
              Europarlamentarai ragina Rusiją panaikinti sprendimą dislokuoti Abchazijoje daugiau karinių pajėgų, nes tai „kenkia tarptautinėms pastangoms palaikyti taiką“. Jie taip pat siūlo „persvarstyti dabartinę taikos palaikymo tvarką, kadangi Rusijos karinės pajėgos prarado neutralų ir nešališką taikos palaikymo pobūdį“. ES turėtų aktyviau dalyvauti sprendžiant įšaldytus konfliktus, mano EP nariai. Jie ragina ES Tarybą apsvarstyti galimybę padidinti tarptautines pajėgas konflikto zonoje ir išsiųsti į ją Sąjungos pasienio misiją.
                EP nariai „ragina visas Gruzijos politines jėgas gerbti teisinės valstybės principus, įsipareigoti vykdyti konstruktyvų dialogą, daryti kompromisus bei daugiau neskaldyti Gruzijos visuomenės“. EP pažymi, jog „pasitikėjimo tarp vyriausybės ir opozicinių partijų trūkumas kliudo tolesniam demokratijos vystymuisi“. 
                 Europos Parlamentas „remia Gruzijos troškimus paspartinti integracijos į ES procesą išplėstos Europos kaimynystės politikos rėmuose“, taip pat ragina sudaryti ES ir Gruzijos laisvosios prekybos sutartį. 

http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm