Archyvas
Europos Parlamentas patvirtino ataskaitą dėl elektroninių ryšių
2008-09-24  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

            Europos Parlamentas patvirtino ataskaitą dėl vartotojų teisių elektroninių ryšių srityje. Ja siekiama sustiprinti vartotojų teises ir jų duomenų apsaugą.
            Mobiliojo bei fiksuoto telefono ryšio abonentams turės būti užtikrinta galimybė skambinti į visas ES šalis. Pagalbos telefonas 112 turės nemokamai veikti visuose telefono ryšio tinkluose, o europarlamentarai norėtų įpareigoti užtikrinti šią galimybę ir internetinėje telefonijoje. Ryšio operatoriai privalės suteikti galimybę nemokamai nustatyti skambinančiojo pagalbos telefonu buvimo vietą. 
            EP nariai siūlo įpareigoti ryšių bendroves prieš pasirašant paslaugų sutartį skaidriau informuoti klientą apie ryšio įkainius, jo apribojimus, paslaugų sutarties sąlygas ir trukmę, taip pat sutarties nutraukimo sąlygas bei numerio perkėlimo kaštus. Nebus leidžiama taikyti jokių sutartyje nenumatytų techninių apribojimų vartotojui prieiti prie ryšio tinklų arba prie tam tikro turinio informacijos. Ryšių operatoriai privalės užtikrinti asmens duomenų saugumą ir konfidencialumą ne tik viešuose, bet ir privačiuose tinkluose ar serveriuose. Vartotojai turės būti įspėjami tuomet, kai jų asmens duomenų saugumas buvo rimtai pažeistas. 
            Ryšio operatoriai taip pat turės sustiprinti apsaugą prieš interneto šiukšles. Savo ruožtu ryšių reguliavimo tarnybos turės teikti patarimus apie duomenų apsaugą internete, taip pat apsaugą nuo žalingos informacijos (pvz., pornografijos), virusų ir šnipinėjimo programų. 
 
http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm