Archyvas
Europos Parlamentas bando užkirsti kelią finansų rinkų sukrėtimams
2008-09-23  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

            Atsižvelgdami į neseniai finansų rinkas ištikusius sukrėtimus, europarlamentarai įpareigojo Europos Komisiją parengti ES teisės aktus, kurie geriau reguliuotų rizikos draudimo fondų ir privataus kapitalo fondų veiklą.
            Europarlamentarai siūlo imtis įpareigojančių teisinių priemonių finansiniam stabilumui užtikrinti: numatyti reikalavimus investuotojams atsižvelgiant į jų prisiimamą riziką; ES mastu prižiūrėti kreditų vertinimo agentūrų veiklą; numatyti nelikvidaus turto vertinimo metodiką; taip pat parengti ES gaires rizikos kapitalo ir privataus kapitalo srityje, kurios sustiprintų investicijų skaidrumą.
             EP siūlo įpareigoti akcininkus pranešti emitentams apie savo balsavimo teisių santykinį kiekį, kuris pakito dėl akcijų įsigijimo ar perleidimo. Taip pat siūloma reikalauti, kad rizikos draudimo fondai ir privataus kapitalo fondai atskleistų ir paaiškintų įmonėms, mažmeniniams ir instituciniams investuotojams, pagrindiniams brokeriams ir priežiūros institucijoms savo investavimo politiką bei susijusią riziką.
              Svarbu užtikrinti, kad investuotojų ir bendrovių įsiskolinimas būtų tvarus, o visų rūšių investuotojams būtų taikomos nediskriminacinės sąlygos, mano Europos Parlamentas. Europos Komisija turėtų išnagrinėti būdus spręsti problemas, kylančias, kai bankai paskolina milžiniškas pinigų sumas pirkėjams, įskaitant privataus kapitalo fondus, ir kratosi atsakomybės už šių pinigų naudojimo paskirtį ar už skolai grąžinti naudojamų pinigų kilmę. Kapitalo reikalavimai panašiai rizikai turi būti vienodi visoje finansų sistemoje, mano EP nariai.
 
http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm