Archyvas
Europos Parlamente įteikta Sacharovo premija
2008-10-23  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

             Europos Parlamento Pirmininkų sueiga nutarė skirti šių metų Sacharovo premiją įkalintam Kinijos žmogaus teisių gynėjui Hu Jia (Hu Džija).
Hu Jia yra Kinijoje gyvenantis pilietinių teisių gynėjas, AIDS bei aplinkosaugos sričių aktyvistas. Jis ne kartą reikalavo oficialiai ištirti 1989 m. Tiananmenio žudynes, taip pat išmokėti kompensacijas aukoms ir jų šeimoms. Pernai lapkritį Hu Jia telefoninėje konferencijoje paliudijo Europos Parlamento Žmogaus teisių pakomitečiui apie žmogaus teisių padėtį Kinijoje. Po to jis buvo suimtas ir nuteistas trejiems su puse metų už „valstybės perversmo kurstymą“.
           „Suteikdamas Sacharovo premiją Hu Jia, Europos Parlamentas dar kartą solidarizuojasi su visais Kinijos žmogaus teisių gynėjais“, – plenariniame posėdyje pažymėjo EP pirmininkas Hans-Gert Pöttering.
            Tarp Sacharovo premijos finalininkų šiemet buvo ir Baltarusijos disidentas Aliaksandras Kazulinas bei Kongo Demokratinės Respublikos rinkimų komisijos pirmininkas Apollinaire Muholongu Malumalu.  Šiemet Sacharovo premijai sukanka dvidešimt metų. Ta proga gruodžio 17 d. Strasbūre rengiama iškilminga ceremonija, į kurią pakviesti ankstesni premijos laimėtojai. 
 
http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm