Archyvas
Europos Parlamentas priėmė rezoliuciją dėl padėties Kongo DR
2008-11-21  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

            Rugpjūtį atsinaujinus kovoms rytinėje Kongo Demokratinės Respublikos (KDR) dalyje, nužudyta ar be pastogės palikta milijonai žmonių. EP nariai ragina padidinti ES humanitarinę pagalbą ir paskatinti konflikto šalis susitarti dėl taikos.
             Susirūpinęs dėl suaktyvėjusių susirėmimų Šiaurės Kivu regione, EP reiškia didelį pasipiktinimą vykdomomis žudynėmis ir kitais nusikaltimais žmonijai, lytine prievarta prieš moteris ir mergaites, taip pat vaikų įtraukimu į karo veiksmus. EP nariai ragina šalies ir tarptautines valdžios institucijas teisti šių nusikaltimų vykdytojus.
              Europos Parlamentas ragina Afrikos Sąjungą, Jungtinių Tautų Saugumo Tarybą ir kitus svarbius tarptautinius veikėjus, įskaitant ES, JAV ir Kiniją, didinti spaudimą visoms konflikto šalims siekti taikos ir rasti politinį konflikto sprendimą. Europarlamentarų nuomone, svarbu sustabdyti užsienio ginkluotų grupių veiklą Kongo DR, išspręsti mineralinių išteklių kontrolės problemą ir sudaryti platų taikos susitarimą.
                EP nariai ragina Europos Komisiją ir ES šalis užtikrinti, kad Europos bendrovės neprekiautų gaminiais iš mineralų, kurių išgavimą valdo KDR ginkluotos grupuotės. Siūloma patraukti atsakomybėn tokius gaminius importuojančius ir jais prekiaujančius asmenis.
                EP nariai pritaria sprendimui padidinti ES humanitarinę pagalbą nuo krizės padarinių kenčiantiems civiliams. Jie taip pat remia Jungtinių Tautų misiją Kongo DR ir ragina ją sustiprinti, ypač Europos specialiosiomis pajėgomis, kad  būtų apsaugoti civiliai gyventojai ir užtikrintas galimų taikos susitarimų laikymasis.

http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm