Archyvas
Europos Parlamentas patvirtino ataskaitą dėl nuobaudų už kelių eismo pažeidimus
2008-12-18  / EP nario prof. A. Sakalo biuro konsultantas teisės klausimais Mindaugas Raudonius

                Asmenys, pažeidę kelių eismo taisykles kitoje ES valstybėje, neretai išvengia atsakomybės dėl to, kad duomenys apie pažeidimą nepasiekia jų šalies institucijų.
                     Kol kas direktyvą numatoma taikyti tik keturių rūšių pažeidimams – leistino greičio viršijimui, vairavimui išgėrus, vairavimui neprisisegus saugos diržų bei šviesoforo signalų nepaisymui. Šie pažeidimai sukelia daugiausia avarijų ir nusineša daugiausia gyvybių. Per dvejus metus nuo direktyvos įsigaliojimo Europos Komisija turės įvertinti padėtį ir nespręsti, ar neverta išplėsti jos nuostatų ir kitiems kelių eismo taisyklių pažeidimams.
                 Direktyva leis įdiegti bendrą ES šalių elektroninę duomenų bazę, kuri įgalins atitinkamas instancijas persiųsti informaciją apie pažeidėjo tapatybę ar automobilio registracijos numerį į tą ES šalį, kurios pilietis jis yra ar kurioje jis gyvena. Šaliai gavus pranešimą apie pažeidėją ir vietą, kurioje buvo įvykdytas nusižengimas, ši galės apie tai informuoti automobilio savininką ir taikyti nuobaudą pažeidėjui. Ši direktyva nesuvienodins nei kelių eismo taisyklių, nei nuobaudų už jų pažeidimus – jos ir toliau priklausys nuo atskirų valstybių įstatymų.
                  Europos Parlamento priimtas pataisas toliau svarstys ES Taryba.

http://www.europarl.europa.eu/news/public/default_lt.htm